| Ade45666666 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare am un scuter baotia 49 4t care pornea foarte greu la rece asa ca i-am curatat carburatorul si i-am verificat scanteia dar cand sa pun bujia am rupt-o in motor dar am reusit sa o scot dar n-am gasit exact la fel era la filet la fel dar partea alba era mai scurta si avea capul gros unde vine firul dar nu mai porneste deloc este de la bujie sau de la carburator(la ce mecanic de bun sunt eu sigur am facut praf carburatoru =]] )

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poate fi de la absolut orice.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde e intrebarea? A ramas in motor?

| Ade45666666 explică (pentru darrio2007):

Am scos ce a ramas din bujie din motor iar intrebarea este care poate fi cauza de nu porneste

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa cauti intai o bujie identica cu cea veche, si apoi sa incerci.
Daca bujia este necorespunzatoare, te poti astepta sa intampini probleme de acest gen.