| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Cum turezi motorul? Apesi pe acceleratie cand nu e bagata in viteza sau cum?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand nu e bagata in viteza se numeste la punct neutru (zero) si atunci cand apesi aceleratia in acest fel se treaza in gol, se numeste turatie in gol.
Cand turezi motorul in mers este sinonim cu acceleratia doar ca tu in loc sa schimbi intr-o treapta mai mare de viteza te duci cu turatia catre linia rosie, turatia se noteaza in RPM (rotatii pe minut).

| CarcotasulVesel a răspuns:

Bagi manivela in masina
apoi dai la manivela pana se tureaza motorul
uite asa:
https://www.youtube.com/watch?v=DArvPMlxHeQ

| TimmyTim a răspuns:

Vezi poate-i bagi mașina lui taică-tu în gard!?
Potoleștete!
E clar ca nu ai habar ce vorbești!
Have a nice day!

| LenaDd a răspuns:

laughing