| alexandru19994 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare, daca am lovit foarte putin masina altcuiva cand am plecat din parcare si acea persoana depune plangere la politie cu nr meu de inmatriculere...pot ramane fara permis?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu te duci sa declari si tu la politie da.

| alexandru19994 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am fost sa declar la o sectie de politie de aici, dar nu era de rutiera

| alexandru19994 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am fost sa declar la o sectie de politie dar nu la cea rutierasad

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ar trebui sa ramai fara permis si fara acest incident ca aparent nu cunosti legislatia rutiera.

Daca persoana respectiva declara accidentul la politie si tu nu faci asta in decurs de 24 ore ramai fara permis

| alexandru19994 explică (pentru suntserios):

Și cat timp pot sa rămân fără permis?

| suntserios a răspuns (pentru alexandru19994):

Cand te vor chema cei de la rutiera sa te ia la intrebari