| Ggddfhhjnk a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare dacă mă poate ajuta cineva. Am cumpărat o mașină de la cineva, am făcut contract de vânzare cumpărare cu acea persoana dar persoana respectiva nu era proprietar nici în carte, nici pe talon, era altcineva. Am contract de vânzare cumpărare și de la persoana de la care am luat mașina cu proprietarul din carte. Ce pot face in cazul asta? Că cel de la care am luat mașina nu îmi dă fiscalul că sa pot sa o înscriu, va mulțumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara fiscal nu poti face mai nimic. Singura sansa e sa dai de proprietarul din acte si sa obtii fiscalul chiar daca trebuie sa te judeci cu el

| mudokins78 a răspuns:

O dai la remat! asa iti trebuie daca nu belesti ochii!

| Vladut2000L a răspuns:

Te duci la politie si faci o plangere penala sau ii intrebi pe ei ce ai putea face, oricum si tu ai fost neatent nu ai vazut ca numele de la rubrica "vanzator" nu corespunde cu numele de pe certificatul de inmatriculare?