| MilitaruDragos a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Dețin un bmw e46 si as vrea sa schimb interiorul complet, am cautat un interior dar majoritatea sunt electrice cu memorie si incalzire, as putea sa pun un asfel de interior daca eu nu am scaunele electrice? Ma refer daca mufa este la fel daca trebuie sa fac vreo modificare ceva la masina sau la scaune iar daca s-ar putea sa pun interiorul as vrea sa fac si incalzirea in scaune daca s-ar putea, dar nu am mai facut asta vreodata, nu stiu daca as putea sau nu...
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu astia https://www.facebook.com/tapiteriikvl/ depinde si ce tip de interior vrei, ideal e sa retapitezi interiorul cu 2 nuante diferite sau 1. Scaunele modificate sau aceleasi, leduri la picioare - care o face doar unu cu tuningul. Si timp sa te deplasezi ca aia lucreaza bine, scaunele incalzite merg daca e instalatie trasa prin masina fire etc. Altfel slabe sanse.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Problemele astea depind de la o masina la alta, nu prea le rezolvi pe un forum general.
Intra pe un forum dedicat BMW, ca sigur s-a mai discutat, ori intra pe un grup BMW (e46) de pe Facebook, si adreseaza intrebarea acolo.
De obicei masinile au pregatire pentru dotarile astea, dar nu au cablajele, releele, modulele... Intr-o comunitate BMW sigur afli ce trebuie, la fix, nu pe presupuneri.