| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Flansele de la amortizoare sau respectiv amortizoarele, cand sunt duse, pot trăsni? Cand iau de volan se la viteze mici se aude ceva trasnind, de parca sar rupe ceva. Si cand dau cu spatele si ia-o mai mult de o tură de volan trasneste tare. Am schimbat bucsele de la bascula si capetele de planetara si pivotii. Si tot se aude.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand iti trasneste un mecanism, inseamna ca poate urma ceva rau de tot!
Mergi tiptil (viteza 1-a) la service sa-ti verifice masina cu maxima atentie!
Si mai bine ar fi sa-ti remorchezi masina.

Cu directia, franele si rotile nu-i de jucat, fiindca poti lua un stalp sau un cap de pod in primire!