| Cristi970 a întrebat:

Am si eu o intrebare merita sa imi iau un audi A6 din 2006 motor de 2.0. Sau daca are cineva si a avut probleme cu el?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Da, merita. Este un motor bun si fiabil, recomand BRB si BRE (cod motor) cu injectoare BOSCH, nu Siemens. La capitolul probleme, pentru ca niciun motor nu este lipsit de acestea, vei avea niste mici chichite la pompa de ulei si va trebui sa schimbi niste suruburi, dar asta in timp, nu la 2 luni. In rest, ce sa zic, bafta!

| Nicksson91 a răspuns:

Taci in *** tu n-ai parale de bicicleta si visezi la audi. vrabia malai viseaza