| Florian1999 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare pentru cei care cunosc, cat este impozitul la un motor de 2.4 diesel?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de hotararea Consiliului local din localitatea de domiciliu, acesta poate majora impozitul prevazut de Codul fiscal cu pana la 50%.
Conform Codului fiscal impozitul pentru capacitatea cilindrica de 2.400 cmc este de 72 lei/200 cmc, deci ar fi in suma minima de 864 lei. Avand in vedere posibilitatea de majorare ar putea fi in suma maxima de 1.296 lei.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Undeva pe la 1000 lei