| alexandru04 a întrebat:

Salut..am si eu o intrebare. poate v-ati mai intalnit si voi cu problema asta.
Astazi..am parcat pe trotuar masina..lipita de stalp. unde era un semn ce avertiza ca ii statie de maxi-taxi..autobuz..dar statia era la vreo 10 metri aproximativ. iar politia mi-a cerut actele..mele iar eu am refuzat sa le prezint..am inchis masina si am plecat de langa ea spunand ca nu vreau sa prezint nimica..si mi-a spus ca voi primi 7 puncte de amenda. dar faza este ca..masina nu imi este proprietate privata..asa ca nu's daca au ce sa-mi faca exact. ulterior am ast. sa plece Politia de langa mine si am plecat si eu..acuma la ce sa ma ast..sincer nici nu; s care-i legea si ce ar putea sa-mi faca..Multumesc scuze de catergorie

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Linistit ai plecat, linistit sa stai ca nu au ce sa-ti mai faca!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ramai fara permis si va trebui sa faci din nou scoala, ori ramai cu un punct si tragi de el ca sa nu-l pierzi.

| Danielcristian a răspuns:

Daca ti-au facut poze la masina ai pierdut, iar daca nu tu poti spune ca nu erai incadrat in zona cu pricina, dar oricum mai bine negociai cu ei si scapai cu o cinste. Daca ai incalcat legea si ei o dovedesc, nu vei scapa nepenalizat.

| alexandru04 explică (pentru Danielcristian):

Politia Locala nu mai face poze. din cate stiu eu..doar cei"vechi" Politia Comunitara faceau poze acum nu mai. din moment ce Politia Locala este formata dintr-un echipaj de Politie rutiera si unu' de la Politia Locala.(fostii comunitari)

| popavlm a răspuns:

Daca nu ti-au completat procesul verbal pe loc si nu ai gasit nimic lipit pe parbriz nu are rost sa-ti mai faci griji ca nu vei mai primi nicio amenda... am patit si eu tr asta acum vreun an de zile si nu am primit nimic acasa.

| alexandru04 explică (pentru popavlm):

Pai daca eu nu le-am dat nici un act normal ca nu aveau ce proces verbal sa-mi faca..ca le-am spus ca nu le dau nimica ca nu vreau si ca de unde stiu ei ca am parcat eu masina acolo asa le-am spus ca eu n-am nici permis si am incuiat masina si-am plecat..de langa eahappyapoi la vreo 20 de min max..au plecat si ei si m-am urcat in masina si am plecat si eu linistit.happy

| popavlm a răspuns (pentru alexandru04):

Linistit ai plecat, linistit sa stai ca nu au ce sa-ti mai faca!

| Bumbu89 a răspuns:

Pai trimite la propietar si el poate sa zica ca nu a fost el cu masina in cazul asta trebuie sa trimita o copie cu permisul celui care conducecea plus semnatatura acstuia pentru a-ti da tie amenda din cate stiu eu

| alexandru04 explică (pentru Bumbu89):

Proprietaru' masinii nu mai traieste..asta-i faza.

| Danielcristian a răspuns (pentru alexandru04):

Oooooo frate, fix trinta, stai linistit ca boer esti, daca proprietarul masini nu mai traeste te-ai scos.

| Anonima130699 a răspuns:

Nu îți pot trimite mesaje in privat pentru că statul de membru junior nu îmi permite

| alexandru04 explică (pentru Anonima130699):

Da-mi un Facebook ceva un watsapp