| Just1one a întrebat:

Salut, am si eu o nelămurire:
Sunt in Germania si aș vrea sa stiu dacă pot circula cu mașina cumnatului meu. E vreo problemă cu politia ca e el proprietar?
Trebuie vreo procura ceva?
Aștept răspuns de la cei care s-au întâlnit cu asa ceva.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiu ca pentru a circula in afara tarii cu o masina care nu este pe numele tau, ai nevoie de o procura, sau sa fii insotit de proprietar.

| Just1one explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu stau in Germania, cumnatul meu e tot aici si la fel si mașina.
Daca circul pe aici cu masina si e pe numele lui am vreo problemă cu politia? Asta întreb

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Just1one):

Nu cred, fiind inmatriculata acolo, politistii o pot verifica usor, nu cred ca trebuie acte de imputernicire.
Dar nu stiu sigur, mai intereseaza-te.

| suntserios a răspuns (pentru Just1one):

Nu ai nicio problema atat timp cat masina are documentele ok