| Alex20_8915 a întrebat:

Am si eu o problema: am pierdut cartea de identitate a masinii. Stiu ce acte trebuie sa iau si ce sa fac.Intrebarea mea este: La cat timp dupa finalizarea actelor necesare, RAR-ul elibereaza acest act?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu sa iti spun cat este termenul legal (probabil 30 de zile), insa din experienta iti spun ca dupa ce ai depus dosarul complet, in mai putin de o saptamana vei primi duplicatul.

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ai pierdut cartea de identitate a masinii trebuie sa o declari nula. Apoi mergi la RAR, unde-ti trebuie : 1-Cerere duplicatvizata de autoritatea de inmatriculare. 2-Exemplar Monitor Oficial cu anuntul de pierdere. 3- Act identitate propietar.Mai multe detalii poti sa obtii de la RAR.

| Alex20_8915 explică:

Da stiam asta... Dar nu stiam la cat timp elibereaza actul dupa depunerea tuturor actelor, publicarea in monitor si obtinerea stampilelor