| CosminGK a întrebat:

Salut, am si eu o problema.Am un Logan ph2 cu 34 de mii de km, a fost cumparat ca nou.In 2017 am schimbat bateria ca a fost cunsumata si am pus alta baterie noua.Cand m-am uitat acum pe calculatorul de bord dupa ce am alimentat sa vad ce consum am, am vazut consumul de 14, tin sa mentionez ca inainte avea consum de 11 fiind un motor pe benzina de 1.6 8v. Dupa
M-a lasat si bateria aceasta noua si n-a mai mers nici in pinsa, a trebuit sa ii dau curent de la o masina donatoare. Aveti idee de la ce este? Rog seriozitate si fara copii cu prostii de glumr ca e logan frate

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Bateria are probabil o problema de încărcare. Vizitează un electrician.
Consumul crescut e de la stilul de condus.

| xerxes1 a răspuns:

Un alternator pica in mod normal dupa 200.000 km iar o baterie tine in jur de 5 ani. Cele premium se duc si la 7.
Ai probleme cu alternatorul.

| AllexxGrigoras a răspuns:

Cred ca are probleme cu alternatorul. Mi s-a intamplat si mie asa si am schimbat alternatorul si nu mai facea figuri dupa

| CosminGK explică (pentru AllexxGrigoras):

Alternatorul nu a avut nimic.Am facut testul si nimic.A fost nevoit sa o pun pe tester si sa-i reseteze computerul de bord!