| nyku27 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu masina. Am umblat la panoul de sigurante deoarece nu imi mai mergea pozitia apoi am facut pozitia si nu imi mai merge bordul ( acul de la motorina, kilometrajul, turațiile si etc) am un fiat marea 1.9 jtd. Ma puteți ajuta va rog?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil s-a ars sau s-a mișcat o siguranță. Un creion de tensiune ar fi foarte util pentru verificare. Costa 4-5 lei.

| nyku27 explică (pentru regis):

Nu stiu care este siguranta ai

| regis a răspuns (pentru nyku27):

Eu nu stiu nici așa, de aceea ți-am recomandat sa le verifici cu un creion de tensiune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti prea priceput, asta e problema sad
Verifica din nou sigurantele, sau mai bine vezi pe capac unde se afla siguranta pentru ceasurile de bord, si umbla doar la aia (ca sa nu le mai freci si pe celelalte, sa vii apoi cu alta defectiune).
Daca inlocuiesti siguranta si tot nu merge, mai poti verifica doar mufa din spatele ceasurilor, eventual o cureti cu spray (mi-e frica sa ma gandesc cum ai face si asta).
Daca tot nu, mergi la un electrician auto.