| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Cielo pe gpl 2005. Mi se ridica apa si am schimbat si antigelu si termostatul. Si tot se ridica dar dupa ce se ridica in maxim 5km scade la normal. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi doar o problema electrica, adica poate fi defecta sonda de temperatura, cablajul sau indicatorul din bord.
Ar trebui sa gasesti un mecanic care iti poate masura temperatura cu alt dispozitiv, infiletat in locul bulbului (sondei/senzorului).

| Denila123 a răspuns:

Capacu la vas expansiune