| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o problema cu un golf 4. La caseta de direcție are o ureche ruptă, am fost azi cu ea la servis ca aveam zgomote ciudate, mai exact trăsnea ceva pe dedesubt cand luam de volan stanga dreapta. Mecanicul a mai strans șuruburile pe acolo dar la cea rupta a ramas cu surubul in mana. Este o problema grava? Mai merge sa merg cu ea asa cu urechea aia rupta sau trebuie caseta inlocuita?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe inlocuita

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie inlocuita, pentru ca sunt ceva forte ce imping in suportii casetei. Daca ai "noroc" sa cedeze si celelalte urechi, nu doar ca ramai fara directie, dar se mai si duc aiurea rotile.