| robitza a întrebat:

Am si eu o problema cu un piaggio ciao nu imi tine relanti deloc, are carburator de 13, l-am dat jos l-am curatat dar tot degeaba dupa am pus un carburator de 20 si porneste la o pedala fara sa il tin putin accelerat cum faceam la carburatorul de 13 am regalat relanti la cel de 20 dar merge cat merge si ba se opreste in mers si da impresia ca ar muri sau ca ar fi suprainecat. Dupa ce merg cu el 100, 200m se opreste si daca incerc sa il mai pornesc poreneste greu sau deloc, cand este sa desfac bujia o gasesc fleasca. spuneti-mi o parere va rog frumos cum asi putea sa remediez problema. EVIDENT FUNDA. Va rog frumos poate ati intalnit aceeasi problema ca a mea sau cel putin asemanatoare ori ce sfat mi ar fi de folos.

Răspuns Câştigător
| al3xandru_4340 a răspuns:

Nu stiu daca e ca la atv, dar la atv e un surub pe langa motor care era de la relanti si cand vreau mai mare relantiu dau de acolo sau daca vreau mai mic tot de acolo... Funda? Plss?

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este un surub undeva din care reglezi aerul. Daca nu te pricepi mai bine du-te la cineva care se pricepe fiindca nu este chiar usor de reglat!

| SysRq a răspuns:

Salut, Trebuie reglat aerul nu iti pot explica cum se regleaza indetaliat, cel mai bine ar fi sa mergi la un mecanic sau la cineva care stie sa il regleze, daca nu e de la aer atunci e de la muzicuta(pompa de benzina) care ar trebui sa fie undeva aproape de rezervor daca cauti pe furtunul de la benzina o vei gasi, muzicutei nu ai ce sa faci trebuie schimbata. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Guster a răspuns:

Trebuie reglat aerul, du-te sa-l regleze cineva care se pricepe.

| dariuszxc a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare! si mie m-i s-a spus ca este de la platina. dupa ce am reglat platina totul a fost ok! Bafta

| stefanDANUTZ a răspuns:

Salut ai gasit raspunsul la problema? ca aceiasi problema am si au la fel tot la un piaggio ciao astept raspuns :d fundita.

| ultrasfcsb a răspuns:

Salut! exact aceeasi problema o am si eu cu un piaggio bravo sad te rog frumos spune mi daca ai rezolvat robitza si cum big grin al meu sta la relanti si nici nu se invarte roata la relanti(ceea ce e bine), dar in mers face la fel.se opreste cand ti-e lumea mai draga, uneori porneste imediat.dar cateodata nu mai porneste nici de nebun il pedalez si accelerez pana il innec si asa ramane pana ii curat bujia.te astept cu un raspuns