| Kootenay a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu un stick, l-am cumparat si as vrea sa bag muzica pe el ca sa pun la masina sau la boxa, dar am băgat muzica in stick si cand bag stickul in boxa nu se intampla, porneste sticku dar muzica nu. Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Stickul e indicat sa fie usb 2.0
Trebuie formatat in FAT32 in loc de NTFS
Formatul melodiilor pe care le copiezi pe el trebuie sa fie recunoscut de boxă (formatele lossless mai exotice probabil nu vor funcționa, e bine sa mergi cu mp3, eventual AAC dacă e mai noua).
Și nu în ultimul rand, stick-ul e bine sa nu depășească 16GB. (am avut probleme mereu în mașină cu stick-urile usb 2.0 mai mari de 16GB, si cu cele USB 3.0 in general )

| danutzu96 a răspuns:

1. Vezi ce formate suporta playerul in care il bagi (desi cam toate suporta mp3, wav, etc)
2. Formateaza stickul obligatoriu FAT32.

| Irinelp a răspuns:

Salut verifică volumul sau butonul de pornire de la boxa, ai boxa încorporată în mașină sau separată?

| Kootenay explică (pentru Irinelp):

Sticku merge ca il bag in modulator volum este dar muzica nu porneste.

| Kootenay explică (pentru Irinelp):

Imi trebuie ceva ca sa redea muzica un program ceva pe stick?

| Irinelp a răspuns:

Ce boxă ai?

| SoulReaver a răspuns:

Ai grija cum formatat stick-ul. Unele boxe sau modulatoare sunt mai pretentioase. Incearca fat32. Si incearca sa bagi muzica in folder sau daca nu pune-o fara.