| Florin_Chirita_1993 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un vw passat b5.5 cu pornirea. Învârte dar Nu porneste, am schimbat supapă la rampă de benzina, pompa de benzina si tot asa face... are momente vad porneste bine si momente cand nu la a 3-4 cheie...

2 răspunsuri:
| aADI a răspuns:

Electromotorul e în stare bună? Probabil este uzat, încearcă și cu o altă baterie să vezi, dacă pornește împinsă la orice oră, înseamnă că electromotorul e problema spor

| Florin_Chirita_1993 explică (pentru aADI):

Am schimbat bateria am pus noua.am schimbat supapă rampă de benzina, bobina, fise, pompa de benzina si tot asa imi face.are momente cand face asa cu pornirea nu mereu