| Robertssdix a întrebat:

Salut,am si eu o problema la e36 meu (318is) am vazut urme de ulei sub el si m-am uitat la motor si da pe la capacul de la culbutor,este ulei pe suruburile alea de prindere,, ce trebuie sa schimb garnitura la capac si a suruburilor si sa ii dau cu silicon?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e garnitura de la capac, si poti pune si silicon, dar sa cumperi garnitura noua, si sa cureti bine zona inainte.
Nu baga mult silicon, sa nu ajunga bucatele in interiorul motorului. Pune cu degetul doar pe margini, cat sa se prinda garnitura de el.
Foloseste silicon facut sa reziste la temperaturi ridicate, rosu.

| EneCristian a răspuns:

Deza ai primit raspuns ce sa zic bafta cu pisicuta.

| Dollce_Stefan_1992 a răspuns:

Ok va multumesc