| Eduard198 a întrebat:

Salut am si eu o problema la masina, am un opel vectra c si nu mi se aprind luminile la palfoniera dar becurile nu sunt arse ca le-am incercat si nu inteleg cum sa fac sa mearga tin sa va spun ca este din anul 2003 masina si am cumparat-o de o luna si ceva si nu stiu sa fac sa se aprinda becurile de la plafoniera.Nu se aprind nici in fata nici in spate si nu stiu nici care e siguranta de la plafoniera

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Daca nu stii care e siguranta de la plafoniera ai putea foarte bine sa verifici fiecare siguranta in parte, le cauti pe cele arse si le inlocuiesti.
Acum desigur mai exista si alte posibilitati, cum ar fi switchiurile defecte, plfoniera deconectata, un fir intrerupt, modul de confort defect.