| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o problemă mare cu un golf 4, nu ii dau de cap, am dus-o la 4 servisuri diferite, pentru constatare si tot nu găsește nimic. La plecarea de pe loc cand iau stanga de volan se aude un trăsnit de parca se rupe ceva. Cei de la servis, au zis ca sunt capetele de planetara, le-am schimbat plus ca am schimbat bucse la bascula, plus plăcuțe si discuri noi plus amortizoare cu flanse noi. Degeaba tot trazneste. Mi-au spus ca pivotii, bieletele, capetele de bară toate sunt bune. Dar ea tot trazneste cand plec de pe loc si iau stanga de volan. Ce ar putea fi? Imi vine sa o dau la fier vechi. ☹

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Strange aproximativ 4-5 filete a unei piulite de pe amortizor care il tine fix, aia fiind slabita. Deci sfatul meu este sa nu te apuci sa schimbi piese mari ca s-ar putea sa ai surpriza sa le schimbi degeaba, mai bine du-te la unu care e mecanic si se ocupa cu tuningul aia sant AS la orice masina.
Bafta! si sa ne anunti ce a fost cand remediezi problema

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi cadrul motor pe prinderile caroseriei, fuzeta si grupul.
Pe ce parte se aude trosneala?

Ideea cu fier vechi e valabila, chiar daca reusesti sa rezolvi problema, e un VW...

| JicaContra a răspuns:

Protectia consumatorului SI politie, unde faci plangere penala pentru inselaciune

tu te-ai dus la fiecare din alea 4 service-uri pentru un lucru CLAR si anume DIAGNOSTIC, iar apoi ei TE-AU INSELAT punandu-te sa schimbi ceva care NU ERA NECESAR pentru ca NU TI-A REZOLVAT PROBLEMA

si NU, incompetenta NU e o scuza pentru inselaciune

| ancaval a răspuns:

Ce roți ai la mașină? Vară-iarnă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mers la niste service-uri de doi lei. Unde le-ai gasit? Un service care stie meserie iti gaseste problema nu te apuci sa tot schimbi la piese. Mergi la un alt service, mai scump daca trebuie dar sa faca treaba.

| nicu991 a răspuns:

Caseta de directie cum e?