| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu cum să o rezolv. Deci am o mașină marca BMW 320d si e putin modificată, ieri pe drum m-a luat un control rutier si cand a accelerat a scos cam mult fum (mașina nu are filtru de particule)si acum m-au trimis la rar. Credeti ca pot să-i fac ceva la masina sa scap?

9 răspunsuri:
| M1989 a răspuns:

Nu poti face nimic, trebuie sa ti pui filtru de particule care depaseste 1000€. Pe varaul meu l-au respins pentru o garnitura care nu mai tinea bine.

| M1989 a răspuns:

Gasesti filtru si la 1600 de lei din ce am vazut pe anumite site-uri.

| Andreea202 a răspuns (pentru M1989):

Păi si daca dau o șpagă?

| M1989 a răspuns (pentru Andreea202):

Nu stiu daca o sa poti cel puti in Timisoara nu se accepta. Dar daca tu reusesti multa bafta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce sa dai spaga?
Un cazan mai puțin pe sosea e spre binele tuturor

| Andreea202 a răspuns (pentru suntserios):

Mașina nu este cazan in afara faptului ca arata bine merge la fel de bine singura chestie este ca are mici modificari(tineretul din ziua de azi) si da fum dar nu foarte mult fiind si pe motorina

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Andreea202):

Mașina nu este cazan
da fum

Te contrazici singur.

| Andreea202 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă da fum asta nu inseamna ca este cazan ok
Da fum 1 pentru ca este modificată
si 2 problema asta se poate face
Asa ca nu toti dacă avem BMW insemna ca este un cazan
Cel puțin eu stiu ce masina am adica masina asta a avut o putere extraordinară doar ca am renuntat la ea pentru ca era prea mare si daca este modificată nu este un cazan.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Andreea202):

Nu am zis ca e cazan pentru ca e BMW.
Nu am zis ca e cazan pentru ca e modificata.

Dar e cazan pentru ca scoate fum...