| Aries a întrebat:

Salut, am si eu o problema va rog : am un cielo, care e si pe gaz si pe benzina; pornirea se face pe benzina, o ambalez putin si se da pe gaz; problema e urmatoarea: pana sa o dau pe gaz, cand o ambalez merge foarte gatuita, ca si cum se ineaca, trepideaza, nu trece de 3000 de ture si se aude foarte urat, ca si cum tragi cu pusca laughing. O chinui ceva pana sa o dau pe gaz mai ales cand motorul e rece, cum am dat-o pe gaz, masina merge impecabil.Mentionez ca am curatat rezervorul care era mizerabil, dar filtrul nu l-am schimbat; oare e filtrul infundat? Ce credeti? Astept parerile voastre, multumesc

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

100% filtrul nici un injector fiindca atunci mergea in 3 pistoane si se vedea cand deschideai capota. Este clar filtrul daca spui ca ai avut mizerie in rezervor. Normal acel filtru la fiecare 10.000 de km se schimba recomandat de dealeri care nah... stiu cum este benzina din Romania. De producator la 30.000 de km dar nu iti recomand mai ales ca e Cielo si are filtrul ingust!

| 9gygy a răspuns:

Daca rezervorul arata mizerabil, sa fii sigur ca filtrul arata mai rau. La fel de bine ar putea fi injectoarele infundate.

| Shenn a răspuns:

Nu am de unde sa stiu ca nu sunt acolo sa aud cum face si sa ma uit sub capota, dar e posibil sa fie si filtrul

| GabyLondo0 a răspuns:

Filtrul de combustibil 100%

| TaVy17 a răspuns:

Este filtrul sigur... Unui prieten de'al meu i s-a intamplat, schimba-l