| LORDOFDRINK a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa achiziționez un Logan din 2007 cu gpl. GPL-ul a fost montat la serviciu-ul Dacia acum 2 ani, dar din cate am inteles proprietarul nu a fost cu ea la Rar sa o omologheze. Ce trebuie sa fac. Vineri merg cu proprietarul sa fac actele de vanzare cumparare si fiscalul. Si ce acte am nevoie pentru a o imatricula. Masina mai are itp pana la finalul lunii mai si asigurare pana pe 18 mai.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nebunu ala a fost cu ea pe drum neomologata sau a tinut-o oprita. Nu e indicat so cumperi daca are probleme la instalatie si nu trece omologarea vei plati mai multi bani in remedieri. Masina pe gaz nu prea trage bine daca are greutate poti cauta alta

| Simpatic a răspuns:

Eu zic asa o cumperi doar daca o omologheaza el (instalatia) dar ghici nu va putea.
Nu cumpara aceasta masina sfatul meu! Nu ai nevoie de stres suplimentar.