| Florian1999 a întrebat:

Am si eu un Bmw e46 320d si nu prea trage, adică până în 2000 de ture nu trage deloc după ce ajung la 2000 de ture cand intra turbina trage, dar pana sa intre turbina de abia urca, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fiii cui?
Ti-ai luat bămăvezi, dar n-ai bani de-o constatare in service?
Probabil ti s-a dus injectia, si in loc sa pulverizeze motorina, o pișă efectiv in motor, iar cand intra turbina se mai face "oleaca" de presiune, si de aia abia te tarai.
Am vazut cazuri la multe motoare tractoricesti, cum ai si tu.
Iar un punct foarte slab la bemveurile 2.0d (cum au pasionatii), este pompa de injectie.
Stai linistit, una noua cu manopera are acelasi pret cu masina. Una din dezmembrari te poate lasa in 6 luni.

| Florian1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok multumesc de sfat, o sa fac o constatare

1 răspuns: