| Valentin_Victor_1996 a întrebat:

Am si eu un golf 4 1.6 benzina si de curand cand ii pun cheia imi apare "STOP. BETRIEBS - ANLEITUNG " Ce vrea sa insemne asta?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"BETRIEBS - ANLEITUNG" = "INSTRUCȚIUNI DE UTILIZARE"
Probabil nu faci ceva asa cum trebuie... happy. Citeste atent manualul de utilizare!

| ziftode a răspuns:

Pentru data viitoare cand o sa mai ai nevoie:
https://translate.google.com/#de/ro/BETRIEBS%20-%20ANLEITUNG

| Valentin_Victor_1996 explică (pentru ziftode):

Foarte ingenios. Dar fiecare eroare insemna ceva. Nu ma intereseaza in mod normal traducerea erorii ci de ce este cauzata. Comentariul tau a fost dat de plictiseala.

| ziftode a răspuns (pentru Valentin_Victor_1996):

Poate (plictiseala)
dar... LOL, daca nu intelegi mesajul din eroare, deci nu stii care e eroarea ci doar ca (crezi ca) ai o eroare, atunci nu poti decat sa ghicesti care a fost cauza

QED chiar intrebarea ta, de fapt nu era nici o eroare dar pentru ca nu intelegeai mesajul ai crezut ca ai o eroare tongue

PS aplicatiile de telefon de tradus, au dus lucrurile si mai departe, poti sa pui camera pe mesaj si ti-l traduce, nu mai trebuie sa il scriiwinking

| Valentin_Victor_1996 explică (pentru ziftode):

Esti de coma laughing Tu cu aplicatiile tale cu totul. Bine domnu` am dreptate. Ce este de facut ca sa nu mai apara mesajul in sine?

| ziftode a răspuns (pentru Valentin_Victor_1996):

Nu ti-a raspuns nimeni, iar eu nu am un raspuns bun
in general odata ce intrii in help, nu te mai intreaba a doua oara
insa mie imi suna mai mult a, nu ai stat sa setezi chestia aia, si ar trebui sa incerci, e posibil sa poti schimba limba in romana sau macar engleza si apoi sa intelegi ce vrea sa spuna

| IFeelS0Alone a răspuns:

Nu este nimic grav, unde iti apare asta? la km sau pe computerul de bord