| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu un golf 4 si am o problema mare cu el. Cand iau viraj stânga maxim se aude o busitura pe dedesubt. Semana cu cea a bucselor de la bascula doar ca se aude mai tare. Am fost la service si am schimbat toate bucsele de la bascula, troncanitl tot se aude. M-am dus cu ea înapoi am schimbat discuri si placute plus amândouă capetele de planetara si tot degeaba, tot troncane din ce in ce mai tare. Mecanicul mi-a spus ca capetele de bara si pivoti sunt buni. Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi suportii motor, flansele amortizoarelor, capetele de bara si caseta de directie, precum si prinderea cadrului motor pe caroserie.

| Alverto a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o problemă la roți

| viavo a răspuns:

Poate fi de la planetara. Daca as auzi sunetul poate as putea sa imi fac o idee mai buna. Cand se aude cand virezi spre dreapta, spre stanga sau cand readuci volanul la zero din dreapta sau stanga?

| B_Elvis_Alexandru_1990 explică (pentru viavo):

De obicei cand iau dreapta de volan si revin atunci pocneste, mai tare se aude cand intorc si dau cu spatele dar fix cand mașina pleaca de pe loc atunci bubuie. pe loc daca iau stanga sau dreapta nu se aude nimic. Astazi am schimbat ambele capete de planetara cu tot cu burduf.

| viavo a răspuns (pentru B_Elvis_Alexandru_1990):

Ai schimbat, sau la service?

| viavo a răspuns (pentru B_Elvis_Alexandru_1990):

Amortizoalrele si arcurile de suspensie le-ai verificat? Sau suportii de motor?(niste gume de cauciuc)

| B_Elvis_Alexandru_1990 explică (pentru viavo):

Amortizoarele si arcurile a zis mecanicul de la service ca sunt bune. Suportii de motor nu cred ca s-a uitat si acolo.

| viavo a răspuns:

Se aude numai in mers sau si stationand?