| Pop_Vasy_2001 a întrebat:

Salut, am si eu un scuter piagio zip 2t de 49cc, am curăţat carburatorul.
Am schimbat filtru de aer, am facut tot posibilul, dar nu stiu de ce merge decat cu 40 kmh. Trebuie segmentat?, trebuie set motor nou?, am role uşoare în el de 4g să pun de 8g sau de 12g? Ajutaţi -mă va rog. Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa-i fie limitata viteza, pentru a se incadra la moped, la acesta viteza maxima nu trebuie sa depaseasca 45 km/h.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Normal ca da, chiar se vede cand ma aplec - au un segment rupt si unul f uzat.