| MariusDima98 a întrebat:

Am si eu un VW bora 1.9 TDI cod motor AGR 66kw si am următoarele coduri vcds :
-17552 senzor debit masa aer (MAF), circuit deschis/scurtcircuit la plus -intermitent
-17964 control presiune sarcina, deviate negativă-intermitent
-18039 semnal senzor poziție pedala accelerație mare -intermitent
Imi poate spune cineva cum pot rezolva aceste probleme? Va rog mult. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Pentru inceput le stergi.
Este posibil sa fie mai vechi, daca ai scos vreo mufa vreodata etc.
Dupa aceea te concentrezi pe codurile care persista.