| Sipos_Alyn_1993 a întrebat:

Salut am si o o intrebare care stiti ce consum are un Bmw E39 525I 2001 2.5 Benzina, 191 Cp,, Transmisie: Automata? Am posibilitatea de o o lua la un pret destul de mic si mi-ar fi de folos niste pareri, intretinere etc...

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Probabil ca una dintre cele mai scumpe masini pe care le poti cumpara ca pret de intretinere iar consumul cred ca trece de 15 in oras. Asta o spune motorul si anul fabricatiei. Gandeste-te ca daca iti pica ceva de pe ea probabil ca o sa iti blestemi zilele, piesele sunt extrem de scumpe pentru modelele vechi de BMW.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

14% in oras si 9% in afara, cam asa ar trebui sa consume.Intretinerea unei masini se refera la cei faci oricarei masini de obicei, adica ulei, cauciuuri, frane chestii din astea, suspensii, iar chestiile astea tu trebuie sa le afli din magazine sau pe unde le poti gasi mai usor si ieftine.La ce trebuie sa te uiti? Sa mearga motoru si transmisia bine, sa nu fi avut accidente sa fie sasiu stramb, daca o poti scana sa nu aibe coduri si restul de intretinere orice masina trebuie intretinuta.Din anul ala daca nu i s-a facut mare lucru atunci va trebuie sa schimbi tu bucse sau cum le mai zice, Telescoape chestii normale ce se schimba la orice masina.In rest eu cred ca is destul de bune daca masina n-are probleme si solide.E automata deci e buna, eu asa as lua masina automata, nu-s curios de masini manuale.Doara sa verifici ca transmisia sa naibe probleme.De regula la transmisiile astea automate se duce Torque converterul, nu stiu cum se numeste in romana, sa-i zicem abreaju, ala se poate duce, in rest nu prea is probleme.Bine unia or sa zica masinile autoamte nau ambreaj laughing asta asa cred ei, dara masina fara ambreaj nu exista, asa ca ala este tot un ambreaj doara ca nai tu pedala de abreaj, deci una e sa nai pedala si alta e sa nai ambreaj.Deci si masinile autoate au ambreaj doara ca se numeste altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiind ca in oras, pe benzina, un BMW consuma destul de mult, din obisnuinta pentru BMW, consumul trebuie sa fie intre 10-15.