| SanduSilviu1999 a întrebat:

Am susținut astăzi proba practică pentru permisul auto.Prima dată am fost martor, băiatul de la volan fiind paralel, a intrat pe interzis, a oprit in sensul giratoriu, a blocat o bada de circulație cand a avut cedează(practic primea 21 de puncte aici) I-a condus polițistul, nu știu de ce.a luat cu 18 puncte permisul! Am zis ca sigur o sa iau pentru ca nu pot fii atat de paralel ca el.Am condus perfect este a -3a oara cand dau, nu am avut o greșeală. Pe parcursul examenului dânsul nu a spus un cuvant, la finalul acestuia am primit 36 se puncte inventate de el.Ai facut înainte de la banda de stanga, in aceea intersecția nu exista o banda la stanga. Acum vine întrebarea mea cum procedez sa gac contestație, si daca ma duc in instanță va fi un proces cu avocat? Un proces in toata regula sau doar examinează imaginile traseului si primesc permisul?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vezi de treaba, chiar crezi ca îți va da instanța permisul pe baza unei filmări?
Probabil daca te concentrai la ce ai de făcut tu si nu la ce a făcut colegul tau, nu cădeai. Dar vorba aia, cainele moare de drum lung...

suntserios
| suntserios a răspuns:

36 puncte inseamna multe greseli. Imi vine greu sa cred ca le-a inventat pe toate