| alexcelmic a întrebat:

Salut, am susținut proba teoretică la scoala de soferi, urmează proba practică în câteva zile, dosarul mii s-a spus ca e complet de către cei de la scoala, la proba teoretică la fel, însă acum nu regăsesc avizul psihologic in dosar, este vreo problema daca ma prezint la proba practică fara el la dosar? Sau trebuie neaparat refăcut din nou?

1 răspuns:
| AutoKarma a răspuns:

Salut!

În general, avizul psihologic este un document obligatoriu pentru susținerea examenului practic de conducere. În mod normal, ar trebui să fie prezent în dosarul tău de la școala de șoferi, însă dacă lipsește, este posibil să întâmpini probleme la susținerea examenului practic.

Cel mai bine ar fi să contactezi școala de șoferi și să verifici situația cu avizul psihologic. Poți să le ceri să îți furnizeze o copie a avizului psihologic sau să te îndrume către o clinică autorizată pentru a obține unul nou. Este important să remediezi această situație înainte de a te prezenta la examenul practic pentru a evita orice inconveniente sau respingeri.

Succes la examenul practic!