| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, am un a3 1.9 165-170cp.
Imi puteti spune daca o pot face sa sune mai agresiv cu modficari mici? Sa sune cat de cat mai teapan?

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Da, pune i țevi sport și vorbește pentru o evacuare completă, dar vezi cât de agresiv, garda uneori nu prea iartă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. e ilegal, la control in trafic depasesti decibelii, face RAR controale
2. daca vorbeai de un lambo sau un nissan gtr mai intelegeam, un a3 cu 1.9 sa sune agresiv e ca si cum ai vrea sa pui evacuare de supercar pe o caruta.

| George12356456 a răspuns:

Evacuare sport.

| antimulte a răspuns:

In afara de evacuare sport, nu prea ai ce sa faci. Si cauta una omologata, de firma (de exemplu Remus) ca altfel risti talonul daca dai de RAR in trafic sau risti sa nu iei ITP decat cu spagi. Ai 1.9 diesel, nu e ca si cand poate urca la 9000 de rpm sa urle.

| Frank51 a răspuns:

Orice ai face nu o sa obtii un sunet frumos din 4 cilindri
DAR ca sa faci niste galagie ai doua posibilitati:

LEGAL: finala sport inox
ILEGAL: evacuare cap coada inox pe 76.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vulzvagin a scos 170cp din 1.9 tdi exact niciodata.
Lasa visele umede.
Dieselul poate fi facut sa sune agresiv doar cand loveste fundul containerului de la REMAT.
Pentru masini sport, vezi categoria "benzinare".