| mihay3551 a întrebat:

Salut.
Am un astra g 1.8 16v 125 cai și am o problema, pornește cam greu la cald, ecu este refăcut bobina schimbata, bujii schimbate.
Ce poate fi?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Diagnoză ai făcut?

| mihay3551 explică (pentru Frank51):

Am făcut și toată lumea da din umeri

| Frank51 a răspuns (pentru mihay3551):

Schimbă mecanicul, caută pe cineva serios. Sunt mult prea multe posibilități și diagnoza te scutește de tot, deci găsește pe cineva cu un tester bun și te rezolvă, întreabă colegi sau prieteni unde merg ei cu mașina și au fost mulțumiți și mergi acolo.

| Digikey a răspuns:

Ecu refacut.Este problema lor.
Un amic a cumparat ecu nou cu 2400 lei si l-a mai costat clonatul 400 de lei la aceeasi masina.
Altul a lungit firele de la ecu ca sa nu se mai incalzeasca de la motor.

| mihay3551 explică (pentru Digikey):

Nu are nici o săptămână și treaba cu ecu pus pe motor e gândită pentru a se încălzi în același timp cu motorul pentru a nu se forma condens după câte am auzit eu

| Digikey a răspuns (pentru mihay3551):

Ai auzit gresit.
Este complet etans.Nu intra nu iese gram de umezeala.
Vibratiile si temperatura il afecteaza.
La VW este sub parbriz unde este plin de apa.