| Mariobmb a întrebat:

Salut, am un astra g si nu prea mai da caldura cum trebuie si acum ca aa venit frigur, incalzeste mai greu, de la ce poate fi. daca stie careva

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce motor are. Daca e 1.7 TD, motorul ala nu are preincalzitor de antigel, drept urmare trebuie sa mergi mai bine de 10km iarna, ca sa ajungi la 90 de grade.
Daca e alta motorizare, verifica termostatul, iar daca e diesel, vezi daca are acest preincalzitor de antigel, si daca functioneaza.