| Bucureasa_Andrei_1990 a întrebat:

Salut! Am un atv bashan de 250 cc și pornește doar împins.
Când dau la automat invarte dar nu porneste.Am verificat scânteie are, benzina ii vine. Ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Verifica bateria sa fie incarcata full, verifica contactele, din ce spui tu pare sa ii fure din curent in momentul cand dai la automat si sa nu porneasca, sau ai pe undeva vreun scurt pe instalatie iar cand dai la automat scanteia nu e suficient de puternica incat sa aprinda benzina, cauze pot fi multe...

| Omida2 a răspuns:

Iti recomand sa il duci la un mecanic de specialitate, eu asa as face, nu iti recomand sa incerci sa il repari singur fara cunostiintele necesare