| Manolea_Dragoș_1999 a întrebat:

Am un atv de 124cc bmw si am o problema. Cand pun contactul si apas pe butonul de pornire, nu se intampla nimic nu merge butonul. Am schimbat contact, releu de pornire(daca pun surubelnita la releu, invarte) releu incarcare..Atv ul il pornesc impins- dupa ce porneste daca apas pe buton se aude invartind electromotorul.-contactul e bun-mi s-a scpus ca e de la releul de pornire- e nou si e bun ptc l am pus pe alt atv si merge-am auzit de nu stiu ce senzor de marsarier-eu nu am becuri cu N si R si nu am asa ceva, nu stiu ce sa ii mai fac, statorul e nou, relee noi...nu stiu, Ajutor! Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la un mecanic auto si nu mai arunca banii pe piese care nu trebuiesc schimbate!
Daca nu esti mecanic, de ce te bagi sa repari ceea ce nu stii si nu intelegi?!

| Edi3456 a răspuns:

Si eu am avut aceiași problema si la mine a fost de la siguranta de la baterie