| Gigelnebunu231 a întrebat:

Salut, am un atv de 300 acum 3 luni i-am schimbat variatorul și i-am făcut din nou canelurile că erau tocite la ambielaj și acum când l-am desfăcut erau roase canelurile de la capacul variatorului, ce pot face sa nu se mai întâmple asta pe viitor?

4 răspunsuri:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Daca ai facut tu caneluri esti constient ca acea lucrare nu e calitativa cumpara alta piesa nou a.
Inainte de a monta una noua pune una second-hand sa vezi se toceste sa nu ai alte probleme

| Gigelnebunu231 explică (pentru Moni_Moni_Si_Dani_1980):

Salut, am făcut eu canelurile pentru ca nu găsesc ambielajul la un atv dinli 802 daca ști ceva ce se potrivește anunță mă că îl iau

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns (pentru Gigelnebunu231):

Ai cautat ambreaj pe net?
Pune o poza daca ai cu canelurile uzate

| Gigelnebunu231 explică (pentru Moni_Moni_Si_Dani_1980):

Maine incerc sa pun aici o poza