| xXFlorinXx a întrebat:

Salut,
Am un Atv Mini Hummer 125cc
Ieri i-am schimbat pistonul
Si azi l-am pornit si l-am lasat vreo 10 minute pe liber sa se incalzeasca motorul si cand am bagat in viteza s-a oprit brusc
Am incercat sa il pornesc impins si nu vroia
Am crezut ca nu ia benzina si am suflat in rezervor si dintr-o data a inceput sa curga benzina din carburator prin 2 gauri si pe la filtru.
Ce trebuie sa ii fac?
Funda

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa mergi la cineva care se pricepe.
Daca nu stii sa te descurci cu un carburator, ce mai cauti la piston? Te mananca experienta? Poate ai pus segmentii prost, si au iesit, distrugand cilindrul, greseala des intalnita la nepriceputi.
Du-te cu el la un mecanic.