| Popescu_AdrYan_1994 a întrebat:

Salut.am un audi 80 b4 si cand vreau sa l pornesc, da sa porneasca dar nu porneste.adica se aude motorul cand ii dai cheie dar nu vrea sa porneasca....care e cauza?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cate detalii ai dat cauzele sunt multe.Lipsa combustibilului, infundarea instalatiei de alimentare, probleme pe partea electrica(de aprindere)etc.Verifica.

| Popescu_AdrYan_1994 explică (pentru darrio2007):

Ar putea fi bujiile? mentionez ca erau putin afumate dar acum i am pus bujii cu filet mai scurt

| darrio2007 a răspuns (pentru Popescu_AdrYan_1994):

Poate fi si asta.Scanteia este mai departe decat cum ar trebui.Schimba-le cu unele originale.Sau cu filetul lung.Cum au fost celelalte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De mecanici ai auzit?
Dupa ce ca esti din alt film, te mai bagi si s-o 'repari' singur. Mai joaca-te cu bujiile, vezi poate gasesti mai lungi decat alea originale, sa le 'pupe' putin pistoanele rolling on the floor
Du-te la un mecanic, ca la talentul tau ai sa faci pagube, in loc s-o repari. Stiu ca ai cerut doar un sfat, dar asta e sfatul meu, sa lasi oamenii priceputi sa se ocupe de ea.