| delete95 a întrebat:

Am un audi a4 din 2002 si de ceva timp sa aude un huruit in fata pe partea stanga. Acel huruit se aude doar cand accelerez masina intr-o anumita treapta, se aude in toate trepele de viteza mai putin in prima ca atunci nu turez tare motorul, iar cel mai tare aude in a 3 la 2000-2500 de turati. Daca accelerez masina la liber sau cu ambreiajul calcat nu se aude huruitul si tin sa mentionez ca daca ajung pe la 3000 -3000 si ceva de turati huruitul dispare si se aude doar sunetul motorului sau huruitul dispare atunci cand calc ambreiajul. Distributia am schimbat-o acum o saptamana ( role, pompa de apa ...tot). Sper sa ma puteti ajuta sa imi spuneti din ce cauza se aude huruitul.Dau funda la cel mai bun rapspuns!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matusa mea a avut fix aceeasi problema. A schimbat toate piesele ce se leaga de ulei si nu a mai avut probleme. Iti recomand sa mergi la un service sa-ti spuna care e problema.