| alexalx19 a întrebat:

Am un audi A6 c7 motor 3.0 și de câteva zile când o pornesc dimineața se aude ca o pocnitura seaca in motor, numai dimineața, dupa aceea nu se mai aude, pot sa o pornesc de 10 ori

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e pe benzina, alea sunt niste rateuri aproximativ normale. S-ar putea sa ai cel putin o supapa de evacuare care nu etanseaza perfect, sau probleme legate de amestec aer/benzina.

| alexalx19 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E diesel, și se aude cum ai clămpănit odată din buze, și face numai la rece, prima pornire dimineata