| Cmi_Mihai_1995 a întrebat:

Am un BMW 520i si am o problema grava!
Intr-una din zile, am pornit, totul a fost OK, dar cand am incercat mai tarziu sa pornesc iar. NIMIC, nici nu invartea motorul!
A fost electrician la ea, mi-a verificat releele, bateria, mi-a schimbat periile la electromotot dar nimic!
Cand pun contactul se aprind in bord becurile, se aude injectia ca deschide dar tot nu invarte!
Ps. Mi-a pus si testerul si a zis ca nu am erori!
Ce problema poate fi?
Ajutati-ma macar cu idei, va rog, caci eu nu mai stiu ce sa fac!

4 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Te bagi sub masina, si pui surubelnina in acelasi timp pe cablul gros/rosu si pe cel subtire. Contactul sa fie pus.

| Cmi_Mihai_1995 explică (pentru alexwahl):

Ok
Merci
O sa incerc

| alexwahl a răspuns (pentru Cmi_Mihai_1995):

Sa mi spui daca invarte.

| Bogdann1107 a răspuns:

Vezi sa nu fie pe la buji ceva sa nu faca probleme ca alea nu se vad pe tester sau la electromotor(bendixu).