| I0nuto8 a întrebat:

Salut. Am un bmw e46 2003 si am schimbat radiatorul de racire din fata masini iar dupa asta nu mai functioneaza ventilatorul electric. Avea siguranta arsa si dupa ce am schimbat-o nu mai funcționează bine. Cand cuplez mufele merge tot timpul la viteza maxima chiar si cu motorul oprit si cheia scoasa din contact. Daca nu decuplez continua sa se invarta pana descarca bateria.De la ce poate fi problema asta?

1 răspuns:
| dolceromania a răspuns:

Pe radiatorul de răcire ai o sondă de temperatura, s-ar putea sa fie stricată, dar din câte știu BMW e46 are răcire directa din fanul motorului.