| ionutene17 a întrebat:

Salut. Am un BMW seria 1 2.0 disel. Am schimbat bateria la cheie și tot nu merge sa încui mașina sau sa o descui din cheie.
Din mașina merge încuiată ma refer la butonul după bord. Dacă bag cheia in usa merge. Dar nu vrea din butonul cheiei. Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu este buna bateria, schimba, incearca cu alta.Bateria chiar daca ai schimbat-o,aia nu inseamna ca nu ar putea sa fie descarcata.

Inainte functiona telecomanda aia, deschideai cu ea, ori de cand ai problema asta?

Daca inainte functiona si problema aparu dupa ce ai schimbat bateria, inseamna ca e bateria de vina.
Bateria aia poate e veche, chiar daca e noua, nu-i buna.

| UserRo10 a răspuns:

Daca stii sigur ca e noua bateria bag-o in contact, pune contactul fara a pornii motorul si apasa 5 secunde pe tasta deblocare cand e in contact. Bafta

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Salut. Pai ce l mai probabil ai un fir rupt! Când deschizi ușă jos ai un fel de tub unde sunt multe fire. Ar mai fi broasca dar du te la un service nu unul mare du te la unu l mic de colt pentru ca este o problemă mică și nu o sa fie mai mult de 100 lei