| alexandrughelber a întrebat:

Am un BMW seria 5 e60 din 2007 163 cp +soft până la 200cp! Si are 260.000 km.
Dar nu trage cum ar trebui să tragă (De cei 200cp)! Masina se comporta normal, nu scoate fum se turează cum trebuie si schimburile de filtre si ulei făcute la timp! Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Mai ales la un motor diesel pot fii destule probleme.De la senzori ieftini la lipsa de compresie in motor. Dupa mine mai bine du-te si fai o diagnoza ca in mod normal apare acolo problema.De ex mie imi murea motorul fara motiv si pornea greu ca naiba(vw bora 2004) si totul era de la un senzor.

| alexandrughelber explică (pentru ClaudiuM1997):

O sa incerc si cu o diagnoza sa vad ce rezolv!