| TDA23 a întrebat:

Am un cd player montat pe masina si de 2 zile nu imi mai functioneaza cand pornesc masina. Porneste doar cand bag cheia in contact dar fara sa-i pun contactul.Ma poate ajuta cineva cu o idee cum as putea sa-l repar?

2 răspunsuri:
| subfocus a răspuns:

Si cand pui contactul se opreste?

| AlexandruMurzin a răspuns:

Cred ca e o defectiune mai adanca decat cd-playerul. Ia incearca sa pui in functiune alte echipamente ale masinii care necesita contactul pus, gen bricheta. Daca ar fi ceva defect la cd-player, logic ar fi sa nu iti functioneze nici cand nu ai cheia bagata in contact.