| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am un chevrolet spark 0.8 litri din 2006 și de câteva zile s-a aprins check engine în bord și mănâncă și ulei... Plus ca nu mai trage ca înainte maxim 125km/H Menționez ca are 312. 000km

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Iti recomand te duci la un service auto si sa pui un tester pe el, poate fii o eroare din calculator sau un senzor.

| Andrei883 a răspuns:

La 312.000, daca si mananca ulei, se poate sa fie necesara o segmentare sau sa schimbi semeringurile de la supape. Ca sa fii sigur ca nu mai mananca ulei, cel mai bine e sa le schimbi pe amandoua.