| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am un chevrolet spark din 2007. I-am schimbat timoneria si tot nu imi intra in treapta 1 si treapta 2... pana la cutie ar putea sa fie cumva discul de ambreiaj?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambreajul cuplează cutia la motor. Dacă aveai probleme cu el, nu mergea în nici o viteză. Poate timeneria nu a fost poziționată corect, de văzut

| DaniTDCI a răspuns:

Nu ar fi mult mai usor sa mergi cu masina la un mecanic? in continuu pui intrebari dar nimeni nu te ajuta.

| AndreiNM777 a răspuns:

Cu motorul oprit intra in viteze usor?
daca da atunci e posibil sa fie ambreiajul.
daca intra la fel de greu e problema de timonerie sau cutie...