| Martianu a întrebat:

Salut, am un espero si nu vrea sub nicio forma sa imi mai intri in nicio viteza la cald. La rece intra perfect. Va rog ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Reglaj necorespunzator la ambreaj (cablu prea lejer, trebuie strans), sau placa de presiune uzata. Ambele defectiuni se comporta la fel.
Daca e cablul, mai poti sa-ti dai seama si dupa cursa pedalei: daca pleaca de pe loc cand pedala e destul de jos, ai sanse sa scapi doar daca mai strangi cablul.
Verifica daca ai ulei in cutie, si asta poate fi o cauza a problemei tale.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambreiajul e dus